Finance

Peníze na podnikání

Podnikatelé nejsou v naší společnosti už dávno ničím výjimečným. A proto už jsme je dávno přestali považovat za něco mimořádného a zvykli jsme si na to, že jsou to lidé jako všichni ostatní. A to znamená, že mají nejen své výhody, ale pochopitelně i problémy. Včetně těch, jež se týkají finančních poměrů.

Už dávno tedy víme, že se soukromí podnikatelé stejně jako všichni ostatní mohou potýkat i s finančními těžkostmi. A v jejich případě je situace specifická jenom v tom, že potřebují nejenom peníze pro svoji obživu, ale nejednou i pro to, aby udrželi svoji firmu v chodu. Nemají zaměstnavatele, který by se o toto staral, je to zcela na jejich bedrech.

německá mince

A tak podnikatelé zažívají nejenom spokojené časy hojnosti, ale i muka spojená s tím, že se peněz někdy nedostává. A když je jejich finanční tíseň nezvládnutelná, musí si tito nejednou nechat pomoci v podobě půjčky.

Jenže když si o půjčku zažádá podnikatel v nesnázích, nejednou neuspěje. Pokud jsou totiž jeho příjmy zdánlivě nebo třeba i fakticky příliš nízké, pokud tento nemá ani nijak valné daňové přiznání, ani čisté registry dlužníků, pokud je tento skutečně v situaci, jež je nad jeho síly, není zrovna pravděpodobné, že by dostal půjčku od nějaké banky. Zdejší úředníci se zajímají nejprve o to, zda žadatel vyhoví všem kladeným požadavkům, jež bývají velmi přísné, a když někdo ze žadatelů nedosahuje potřebných kvalit, má smůlu a odejde s prázdnou.

kreslené peníze

A aby i někdo ve věru složité situaci peníze dostal, musí vsadit na nebankovní sektor. Často je totiž nebankovní hypotéka tím jediným způsobem, jak se k penězům pro podporu skomírajícího podnikání dostat. U té se totiž dává za půjčené peníze do zástavy nemovitost, a díky tomu se nedělají žádné drahoty a půjčí se třeba i spousta peněz, a to za ideálních podmínek. A takové peníze pak mohou zachránit vše, co se jenom v soukromé firmě zachránit dá.