Finance

Peníze jsou peníze

Už v prvních letech, kdy začaly existovat, začaly problémy s nimi, které se časem zvyšovaly. Léty se sice peníze zdokonalily, ale problémy zůstaly. Ať už s jejich paděláním, krádežemi, či jejich akutním nedostatkem. A ten jistě zná skoro každý z nás. A kdo ne, tak nezbývá než mu závidět.

kufřík peněz

Člověk si peníze získá tak, že si je vydělá. Ovšem každý ví, že si tak přijde maximálně k výletu jednou do roka k moři, protože mu většinou plat stačí tak maximálně k pokrytí základních potřeb.

Nemá smysl diskutovat, že na průměrnou mzdu dosáhne tak desetina pracujících. Takže, co když potřebujeme nějaké peníze navíc?

Důvody mohou být všelijaké. Nutnost nového vozu, oprava střechy, nebo jen udělat si radost velkou dovolenou se vším všudy.

Věděli byste vy, kam se obrátit, abyste na vysněný cíl dosáhli? Neberte v potaz spoření, to byste se dočkali tak v osmdesáti. Asi byste všichni odpověděli, že jsou zde přece banky a ty nám mohou půjčit. Jenže, už jste to někdy zkusili?

bankovky

Pokud ne, tak to ani nezkoušejte. Jednak se to tam různě protahuje nesmyslnými papíry a žádostmi a jednak to tam může haprovat při schvalování. Stačí jen když se bude někomu zdát váš příjem nízký a končíte s celým půjčováním peněz. Můžete si jen pomyslet něco a zbytečně promarněném čase.

Proto zde jsou však také instituce, kde se řídí pravidlem, kdo rychle půjčuje, dvakrát půjčuje. A tyto společnosti mají trochu jiná pravidla pro schválení půjček než banka, která měla výhrady vůči vašemu výdělku.

Je zde totiž něco jako americká hypotéka bez dokládání příjmů. Zde se jedná rychle a bez zbytečného zdržování. Což v praxi znamená, že v pondělí ráno požádáte o půjčku, odpoledne donesete žádané doklady, které máte většinou doma v šupleti nebo počítači, a večer, pokud budete souhlasit s podmínkami, máte peníze na účtu. Klidně si to můžete vyzkoušet.