Dovolená

Dovolená

 Nejkrásnější místa na dovolenou v Čechách

 Jedním z nejkrásnějších míst u nás je Třeboňsko. Je oblíbené nejen svou krásnou přírodní scenérií, ale i mnoha historickými památkami. Přímo v lázeňském městě Třeboň je mnoho možností k ubytování. Je zde velký výběr hotelů, penzionů či apartmánů. Roku 1979 bylo Třeboňsko vyhlášeno jako Chráněná krajinná oblast. Můžeme zde vidět 35 přírodních památek a rezervací. Třeboňsko je známé výskytem velkého množství ptáků. Spatřit zde můžeme Orla mořského či Kormorána velkého.

forest-ge0624feff_640 

Kromě největšího rybníku Rožmberk, se zde nachází přes 400 dalších rybníků. Oblíbeným místem na koupání je rybník Nevděk, dnes známý jako Svět. Zde se konají i vyhlídkové plavby. Krásnou historickou památkou je renesanční zámek Třeboň, ve kterém se konají prohlídkové okruhy. Tento zámek býval sídlem Petra Voka. Za návštěvu stojí  i novogotická stavba Schwarzenberská hrobka, která se nachází v Domaníně , poblíž Třeboně. I zde je možnost prohlídek.  V Třeboni najdeme i řadu hospůdek s oblíbeným pivem a nabídkami různých druhů ryb.

 Dalším oblíbeným tuzemským místem na dovolenou je Lipno nad Vltavou. K ubytování jsou zde hotely, rekreační domy a chaty. Známá je zde Stezka v korunách stromů. Jedná se o širokou bezbariérovou lávku, vedoucí k vyhlídkové věži. Koupání je možné ve vodní nádrži Lipno nebo třeba v zábavním parku Aquaworld. Lipno je doporučováno pro rodinné dovolené. Nachází se zde množství atrakcí pro děti i dospělé. V zimních měsících je tu možnost lyžování. 

 sumava-g86e41fb86_640

 Národní park Šumava nabízí mnoho krásných míst na výlety. Je zde řada hotelů s možností ubytování. Naučná stezka nás provede po krásách národní přírodní rezervace Boubínský prales. Nejstarší stromy tohoto lesa jsou staré 400 let. Najdeme tu i rozhlednu, která nám naskytne příležitost, vidět z výšky celou Šumavu. Pokud je dobrá viditelnost, je možné spatřit z rozhledny i Alpy.  Na Šumavě se nachází i řada krásných ledovcových jezer. Patří mezi ně Plešné jezero, Černé jezero nebo třeba Čertovo jezero. V zimním období můžeme vyrazit za sněhem na Kvildu, Churáňov nebo do Kašperských Hor.