Finance

Jak řešit nouzi?

Potřebují lidé peníze? Potřebují, samozřejmě. A mají lidé vždy takové potřebné peníze? Nemají, rovněž pochopitelně. Peníze jsou nezbytné, aby se jimi platilo za to, co našinci potřebují k uspokojení přinejmenším svých základních životních potřeb, ale nikdo dnes nezaručuje, že si je dotyční také vydělají. Je celá řada situací, kdy příjmy nedosahují žádoucí výše, a zrovna tak jsou i situace, kdy výdaje neplánovaně vzrostou a převýší možnosti dotyčného jedince.

A co s tím, nelze-li si rychle přivydělat peníze další a nejsou-li k dispozici úspory, jež by člověk použil k uhrazení toho, na co mu průběžné příjmy nestačí? Nejednou tu připadá v úvahu už jenom jediné řešení, jímž je půjčka.

librový vějíř

Vzít si půjčku a tou zaplatit to, na co momentálně vlastní peníze nestačí? To nemusí být vůbec špatný nápad. Jenže problém tu často nastane ve chvíli, kdy někdo v nouzi o půjčku žádá. Někomu takovému totiž sice mohou v bance vyhovět, ale nejednou mu také vyhovět odmítnou. A to z naprosto prozaického důvodu. Takový žadatel totiž často nedokáže uspokojit požadavky banky, co se jeho kvalit týká. Když má takový žadatel nízké příjmy, když hyzdí jeho registry dlužníků nějaký ten negativní záznam nebo jsou tu jiné komplikace, je obvyklé, že je žadatel odmítnut a odejde bez koruny.

britské peníze

A aby měl i někdo takový aspoň nějakou naději, je tu i hypotéka bez doložení příjmu Hypotekybezregistru.cz, jež je na rozdíl od bankovních půjček dostupná leckomu, i poměrně složitým případům.

Proč je tomu tak? U zmíněné hypotéky se nežádá ani vysoký žadatelův příjem, ani jiné pozitivum, a to proto, že se zde dává coby záruka splácení do zástavy nemovitost. A díky této zástavě je nanejvýš pravděpodobné, že dlužník dostojí svým závazkům, a není na něj tedy nezbytné klást přehnané nároky. A to je pochopitelně dobrá zpráva pro všechny, kdo potřebují peníze, jež nemají a jež jim nikde v bance nepůjčí.