Produkty

Výhody a využití polykarbonátových desek – uplatnění najdou téměř všude


Rádi byste si postavili zimní zahradu, pergolu, skleník nebo si zastřešili bazén? Polykarbonátové desky jsou k tomu jako stvořené. Jaké jsou jejich výhody?

Výhody a využití polykarbonátových desek – uplatnění najdou téměř všude

Polykarbonátové desky mají širokou škálu využití, nejčastěji se využívají na výstavbu pergol, zimních zahrad, skleníků, ale i jako ochranná střecha pro vozidla, k zastřešení bazénů a vířivek, někdy jsou k vidění na zastávkách autobusů, jsou vhodné pro výstavbu přístřešků na stadionech a jiných veřejných místech. Využívají se pro své nesporné výhody. Víte, jaké to jsou?

pexels-photo-6231974

Jaké druhy polykarbonátových desek známe?

Polykarbonátové desky jsou poměrně známé, především u lidí, co mají své vlastní zahrádky a chtějí si je zvelebovat, užití těchto desek je totiž velmi oblíbené. A to právě pro jejich výhody a snadnou manipulaci s nimi. Rozlišujeme ale dva druhy polykarbonátových desek, což už mnoho lidí neví. Jedním z druhů je komůrkový polykarbonát a tím druhým plný polykarbonát. A jaký je mezi nimi rozdíl?

Jak už samotný název napovídá, komůrkové polykarbonáty tvoří komůrky mezi stěnami, skládají se z více stěn – a to konkrétně ze dvou až sedmi. Jednotlivé desky komůrkového polykarbonátu nemusí být jen rovné, klidně mohou být i vlnité. Výhodou těchto komůrkových polykarbonátů je to, že se díky komůrkám výrazně eliminují případné energetické ztráty.

Plný polykarbonát může na první pohled připomínat tabulky skla. Pokud se plné desky využívají pro venkovní použití, jsou vždy opatřeny UV filtrem, který chrání materiál před sluníčkem, které by jej mohlo poškodit. Plné desky umí dobře propouštět světlo, dají se používat v nejrůznějších teplotních podmínkách a za studena jdou dokonce dobře ohýbat pro snadnější manipulaci. Jsou také velmi odolné proti případnému popraskání.

pexels-photo-1084542

Vyplatí se to

Obecně mezi největší výhody polykarbonátových desek řadíme jejich odolnost a to jak vůči teplotám tak proti rozbití, i přesto, že jsou velmi lehké, umí odolávat povětrnostním podmínkám i vlivům počasí, je velmi jednoduché s nimi pracovat, montáž je provedena ve velmi krátkém časovém rozmezí, odolávají teplotám a to jak mrazu, tak i horku, vyznačují se skvělými izolačními vlastnostmi a odolají i požáru.

Velmi dobře se navíc udržují v čistotě a nejsou náročné na údržbu. Nebrání propouštění světlu, což je další nesporná výhoda, hlavně pro použití na zahradě. Polykarbonátové desky jsou prostě ve všech směrech ideální a mnohostranně využitelné.