Byznys

Jak si poradit s čištěním vířivky a jak postupovat při její údržbě?

Po pořízení vířivky přichází radost v podobě vysněného koupání, ale pokud chcete, aby vám vířivky vydržela v dobré stavu mnoho let, musíte jí věnovat péči.

Jak si poradit s čištěním vířivky a jak postupovat při její údržbě?

Vířivka je skvělá věc, slouží k odpočinku a relaxaci, koupání v ní je příjemné pro každého a navíc jen vířivka nabízí možnost koupání po celý rok. Jenže s pořízením vířivky je také potřeba počítat s její pravidelnou údržbou, která vyžaduje čas i důslednost. V případě, že se čištění vířivky a její údržbě nebudete dostatečně věnovat, můžete se s ní za krátký čas i rozloučit, protože bez údržby ztrácí svou životnost. Jak se s tím popasovat a na co si dát největší pozor?

pexels-photo-3852151

Kousek po kousku

Čištění vířivky není jen o údržbě vody, musí se čas od času pořádně vyčistit i samotný povrch vířivky. Voda je ale základ a ta by měla být vždy v perfektní kondici. Jen pouhým okem lze zpozorovat, že by voda potřebovala vyměnit, aby voda vydržela dlouho čistá a nebylo zapotřebí ji neustále měnit, je pak dobré dodržovat několik zásad. Nejprve je nutné si uvědomit, že je nezbytné vodu dezinfikovat a čistit za pomocí chemie určené pro vířivky.

Jenže pouze to mnohdy nestačí. Před vstupem do vody je dobré se nejprve osprchovat čistou vodou, smyjete tak ze sebe nečistoty, stopy potu, krému, deodorantu nebo sprchového gelu. To všechno může mít vliv na kvalitu a čistotu vody. Preventivní opatření ale nejsou samospasná a je potřeba se pustit i do ručního čištění.

pexels-photo-7294290

Hadřík a správný prostředek

Samotný povrch vířivky by se měl čistit šetrně a opatrně, není potřeba tlačit. Dobře poslouží měkký hadřík nebo jemná houbička, co se týče mycího prostředku, s jeho výběrem buďte obezřetní. Nemělo by se jednat o agresivní prostředky ani mýdla. Čištění provádějte vždy, když budete vodu ve vířivce měnit, což by mělo být alespoň dvakrát nebo třikrát do roka, doba se může měnit v závislosti na tom, jak často je vířivka využívána. V péči ale nepolevujte ani, když se ve vířivce nekoupete denně nebo ji nevyužíváte celoročně.

Je dobré dbát i na čistý filtr a zkontrolovat a pročistit by se pak měla i celá technologie vířivky. Důležité je postupovat podle manuálu od výrobce, v případě nutnosti je vhodné obrátit se na odbornou firmu.

Jen díky pravidelné péči bude vaše vířivka dlouho jako nová!