Výrobky

Máte plán, že zhubnete? Jen to nestačí, co udělat, aby se to povedlo?

Kdo by nechtěl zhubnout pár kilogramů a cítit se lépe. Jenže cesta k vysněné postavě se může zkomplikovat v případě, že děláme chyby. Kterých se vyvarovat?

Máte plán, že zhubnete? Jen to nestačí, co udělat, aby se to povedlo?

Přichází jaro a s ním mnoho z nás začíná s hubnutím. Do léta se snažíme být všichni ve formě, ale to samozřejmě není jen tak. Hubnutí může komplikovat hned několik faktorů, často se sami dopouštíme zásadních, ale i mnohdy zcela zbytečných chyb. Které jsou ty nejčastější a jak se jim vyvarovat? Štíhlou postavu bohužel nikdy nebudeme mít úplně zadarmo, ale ani hubnutí nemusí být nutné zlo. Jak tedy na to?

pexels-photo-1172019

Když začínáme!

Není snadné odhodlat se, začít a hlavně vydržet. Zpočátku spousta lidí má příliš velké oči, když si ale stanovíme cíl, měli bychom se ho držet a necuknout, jinak se kýženého výsledku nikdy nedopracujeme. Nebuďte na sebe ale příliš přísní, chtějte raději méně, ono totiž nějakou chvíli trvá, než se hubnutí rozjede a kila začnou ubývat. Někdo ví, že to nezvládne sám a věří raději odborníkům na zdravé hubnutí, někdo to chce zkusit svépomocí, roli může hrát i počet kilogramů, které se snažíme shodit i to, zda hubneme pro svůj pocit nebo ze zdravotních důvodů. BMI index je číslo, které orientačně udává, jestli je váha daného člověka v normě nebo ne. Toto číslo snadno vypočítáme, na internetu jsou k dispozici kalkulačky, díky nim se pak k výsledku dostaneme za několik vteřin. Možná i to vám může pomoci při stanovování cílů.

pexels-photo-1105166

Spěte, jezte a pijte!

Klíčem k úspěchu je pak dostatek spánku, tělo i během spánku spaluje tuky, hlavně ale odpočívá a regeneruje, což je během dietního režimu neuvěřitelně důležité. Určitě tak spěte, co nejvíce to půjde a neodbývejte se pár hodinami spánku denně. Podstatná je také strava, její pravidelnost a složení. Opravdu nikdy se nesnažte vyhnout snídani, i když na ni nejste zvyklí, během hubnutí se musíte nasnídat, jinak tělo nezačne spalovat, metabolismus bude pomalý, vy navíc budete bez energie a tak opravdu nikdy nezhubnete. Třetím důležitým pravidlem je určitě dodržování pitného režimu. Voda je pro naše tělo nesmírně důležitá a dokáže s ním udělat divy. Obyčejnou vodu tak pijte celý den a hlavně před jídlem, kdy sklenice vody dokáže zasytit žaludek a oklamat nás. Sníme méně a to se taky počítá.

Místo zakazování všemožných pochutin, se snažte myslet pozitivně, hýbejte se a jezte co nejvíce zdravých potravin. Nejen ovoce a zeleninu, ale také oříšky, sýry, luštěniny nebo vajíčka. Zkrátka jen vyvážená strava je správným řešením.