Výrobky

S čím můžete počítat u točitých schodů

Nepotřebují mnoho místa

Schodiště v domě vyžadují pečlivé úvahy z hlediska jejich umístění v prostoru, to se týká zejména schodišť přímých nebo lomených. V potaz se bere nejen šíře pochozím pruhu, ale zejména délka schodiště. Může se stát, že vám přímé schodiště zabere tolik místa, že se stane dominantou místnosti, a ukrojí z ní významný kus, který by mohl být využit jinak. S tímto problémem si dokážou dobře poradit koncepce točitých schodišť, ta vyžadují jen velmi omezený prostor, obvykle jen o půdorysu jednoho, maximálně dvou čtverečních metrů. Můžete je navíc umístit prakticky kamkoli, třeba i do samého středu obytného prostoru, a tím vytvořit zajímavé, méně tradiční řešení.

kamenné točité schodiště

Oživí prostor

Točité schody nepochybně oživí každý obytný i nebytový prostor, jakmile se na ně zahledíte, uvědomíte si, že jim dominuje spirála, připomínající naší jedinečnou DNA. Na každého z nás to působí podvědomě velice příznivě a je to něco podobného, jako mít doma nábytek z dřevěného masivu a dát mu přednost před dřevotřískou. Zkrátka cokoli je nám přirozené, vnímáme podvědomí jako něco pozitivního, na rozdíl od různých syntetických náhražek.

točité schody

Naučte se po nich chodit

Jistým úskalím je samotná chůze po točitých schodech, mohou za to zužující se schodnice, zvláště při chůzi v pevné obuvi směrem dolů. Na příliš úzkém schodě můžete snadno uklouznout a ztratit stabilitu, proto musíte být opatrní a na toto řešení si postupně zvyknout. Ovšem na druhou stranu je právě spirálové schodiště vhodnou terapeutickou pomůckou pro posilování svalstva dolních končetin a zároveň pro zlepšení koordinace pohybů a posílení klenby chodidel. Musíte se ovšem vyzout z bot, svléknout ponožky, aby to po schodech neklouzalo, a našlapovat po jednotlivých schodnicích po špičkách tak, jak se provádí některá rehabilitační cvičení.