Hry

KDO SI HRAJE NEZLOBÍ…za každého počasí

Mnoho rodičů se neustále pídí, jak zabavit svoje dítě. I když si děti někdy vyhrají sami, je zapotřebí je pořádně unavit a zabavit je. HER pro děti je spousta, jenže ne každé dítě zabaví ta stejná HRA. Každého baví něco jiného, každé dítě zaujme jiná zábava. Je zapotřebí občas fantazie, aby se naše ratolesti vyblbli. Je spousta možností, jak jim zpříjemnit volný čas, aby se nenudili.

Zde Vám uvedeme nějakou tu inspiraci, když už si nebudete vědět rady.

Dvě děti, malovaná hra křídou s kamínky

KDYŽ VENKU PRŠÍ, A MUSÍME BÝT DOMA

° DESKOVÁ HRA – vyrobte si obrázkovou hru s obrázky

° KLASICKÉ DESKOVÉ HRY

° DOMEČEK – lze postavit z věcí, které máte po ruce

° TVOŘENÍ – k tvoření můžete použít cokoliv, co najdeme doma

 

HRAJEME SI VENKU

° CHODÍ PEŠEK OKOLO – velmi oblíbená hra, která je velmi známá

° SKÁKACÍ PANÁK

° MALOVÁNÍ KŘÍDOU

° HLEDÁNÍ POKLADU – zde můžete použít fantazii a vytvořit ji podle sebe

° HRA NA SCHOVÁVANOU – je sice mezi námi dlouho, ale je oblíbenou hrou

° POSTAVTE SI BUNKR V PŘÍRODĚ – třeba i na zahradě

Lanové hřiště pro děti

NĚCO JINÉHO….

° ZÁBAVNÍ CENTRA

° AQUA PARKY

° ZOO

° FARMY SE ZVÍŘÁTKY

Podle počasí lze zvolit vhodné HRY, které Vašemu potomkovi zpříjemní den. Ať prší nebo ne, vždy se dá něco dělat. Jestliže máte náročnější dítě, které je aktivní, pak zvolte dynamickou HRU, která ho chytne a zároveň uspokojí jeho potřeby. Jistě je vhodné dítě zapojovat do kolektivních HER. Tak jako my dospělí, tak i děti potřebují kontakt s ostatními. I když je super, když si dítě umí hrát samotné, je správné ho zapojit i mezi ostatní děti.

Možností je spousta, jak zabavit svoje děti. Nezáleží na tom, o jakou zábavu nebo HRU se jedná. Důležité je, aby to Vaše dítě bavilo, mělo radost a nebylo do ničeho nucené. Děti uvítají Váš zájem o ně a ocení Vaše nasazení. Jen každý rodič musí přijít na to, co jeho ratolest baví, zajímá. Vyčarujte dítěti úsměv na tváři a pořádně ho zabavte. Jako odměnu dostanete spokojené dítě, které Vám bude spokojeně spát.