Společnosti

Pohodlně do každého počasí! Jaké jsou přednosti funkčního oblečení?

Máte v oblibě funkční oblečení nebo jste o něm teprve slyšeli a chtěli byste ho vyzkoušet? Pak určitě neuděláte chybu, víte ale, jak jej správně vybírat?

Pohodlně do každého počasí! Jaké jsou přednosti funkčního oblečení?

Funkční oblečení je velmi oblíbené mezi zastánci aktivního životního stylu a sportovci. Je schopno absorbovat do sebe vlhkost, tělesný pot ale i pach. Komfortně se tak díky němu můžete cítit za každého počasí a během jakékoliv aktivity. Víte, ale jak jej správně vybírat a na co si dávat pozor?

pexels-photo-374677

Kam vyrážíte?

Funkční oblečení vybírejte podle toho, kam právě vyrážíte a přibližně se připravte na to, jaké tam bude počasí. Vždy bychom se měli orientovat podle druhu zvolené aktivity a také terénu, do kterého se chystáme. Jak to v praxi vypadá? Pokud si jdete jen zaběhat, nemusíte mít všechno oblečení nutně funkční, v tomto případě postačí kvalitní tričko, které do sebe bude nasávat pot a vy se nebudete během běhu cítit nijak špatně, ba naopak o svém potu nebudete téměř vědět. V případě, že vyrážíte na hory, je zapotřebí vybavit se lépe. Berte v potaz to, že na horách se počasí často mění, zapotřebí tak bude i funkční bunda, kalhoty a craft mikina.

Jaké vrstvy máme

Funkční oblečení můžeme rozdělit do tří vrstev. První spodní vrstva oblečení se velmi důležitá a ochraňuje přímo vás a vaše tělo. Trička či spodní prádlo do sebe absorbují přebytečnou vlhkost a pot, takže i když budete zahaleni ještě do dalších vrstev, budete se cítit stále skvěle, i když se skutečně zapotíte.

Druhá vrstva by vás měla zahřát v případě, že je to zapotřebí. Nezapomeňte, že i když vám má být teplo, musíte se stále volně hýbat, takže by na vás například mikina neměla být příliš upnutá.

pexels-photo-1639729

Třetí vrstva je vrstva svrchní a ta je také velice důležitá. Zajišťuje maximální ochranu před větrem či deštěm. Skutečně má podobnou vlastnost jako například pláštěnka, přitom vám pomůže udržet teplo a stále dokáže volně dýchat. Tato vrstva se prodyšná ale i voděodolná a takové bunda či kalhoty by vám zajisté neměly ve výbavě chybět.

Pozor na velikost

Zaměřte se i na velikost oblečení, je to také velmi důležité. V oblečení bychom se měli cítit příjemně a měli bychom být schopni se volně pohybovat. Takže při zkoušení si zkuste nasimulovat pohyby, které budete v oblečení běžně v praxi provádět. Nic by vás nemělo škrtit ani jinak omezovat na pohybu.

S funkčním oblečením můžete vyrazit do každého počasí!