Produkty

Můžeme dát dětský stan do pokoje?

Asi není dítě, které by si nechtělo vyzkoušet, jaké to je stanovat. Ideálně by chtěli mít stan sami pro sebe. To je samozřejmě pochopitelné, ale co dělat, když v dohledné době nikam tábořit nepojedete, a i kdyby ano, rozhodně je nenecháte samotné ve stanu?

Výrobci toto vyřešili po svém – vyrábí dětské stany. Ty jsou podstatně menší než ty klasické, jsou obvykle z plastu a před deštěm či jinou nepřízní počasí by vás rozhodně neochránili. Avšak jsou pomalované veselými barvami, či jsou na nich populární dětské postavičky. Představují pro děti ideální místo na hraní na táboření.

stan1

To vše zní dobře – postavíte jej na zahradě a necháte potomstvo, ať se zabaví. A obvykle to funguje. Ale co dělat, když je zima a venku deset centimetrů sněhu, nebo zkrátka žádnou zahradu nemáte? Jedním řešením může být postavit dětský stan do pokoje.

A to je jeden z důvodů, proč jsou tyto stany tak malé – aby je bylo možné postavit prakticky kdekoliv. Jen musíte počítat s několika věcmi.

Tou první je, že ačkoliv nejsou zrovna velké, přeci jen nějaké místo zaberou. Navíc musíte počítat s tím, že děti kolem něj budou běhat. Je tedy důležité, aby v blízkosti nebylo nic, o co by se mohly vážněji zranit, jako například rohy nábytku, nebo rozbít, třeba jako skleněné dveře skříně.

stan2

Počítejte také s tím, že se setkáte s odporem, když jej budete chtít složit. Jistě jej budou brzy potřebovat, koneckonců jen si teď udělají tohle, ale pak si s ním zase určitě půjdou hrát. A věřte, že pokud jej uklidíte bez jejich vědomí, pak se po něm začnou prakticky okamžitě shánět, i když si jej už dva dny nevšimli.

Z toho všeho vyplývá, že je to možné, jen musíte najít vhodné místo. A to může být problém, zvláště pokud bydlíte v malém bytě, kde příliš prostoru není. V takovém případě je možné udělat provizorní stan, například přehozením deky přes opěradla dvou proti sobě stojících křesel. Věřte, že vaše děti vám budou vděčné.