Zahrada a dům

Pěkný dům se zahradou

Mít krásnou zahradu a dům je v dnešní době docela velký luxus. Když vezmu ty dnešní ceny, tak je jasné, že nebude mít každý člověk na pěkné bydlení. Navíc zahrada a dům je taky hodně složité na údržbu. No jen si představte, co musíte dělat, když se vám třeba rozbije potrubí, vyvalí dveře, potřebujete udělat nový chodník? A ptáte se, proč to píšu? Protože žiji sama se synem v domku se zahradou a nemám partnera. Takže si jistě dokážete představit, co všechno sama musím doma zastat. Syn samozřejmě ještě vanu obložit neumí. Ano, vanu mám obloženou, ale tu mi dělal můj otec a já jsem za to moc ráda. Ale zase cena mě zbylo spárování, ale to mi nevadí. I vymalovat pokoje dokážu a myslím, že v tom jsem docela i dobrá. Dům a zahradu jsem si pořídila, protože jsem si přála mít dva velké psy a kočku. Nikdy jsem si neodkázala představit, že budu bydlet a nebudu mít psy a kočku. Víte, jsem na to hodně zvyklá. Doma u rodičů jsme taky měli velkou zahradu i dům a mamka se vyžívala v chovu psů. Měli jsme dva velké německé ovčáky a dvě perské kočky.

Velký dům je velmi praktický.

Moc jsme si ty zvířata užívala a vždycky jsem si říkala, že to tak taky v budoucnu chci. A víte, jak to bylo? Když jsem si našla přítele, tak ten byl bohužel pravý opak mě. Ten chtěl malý byt bez zahrady a na dům a zahradu neměl ani pomyšlení. Natož na zvířata a velké psy! Vůbec jsem tomu nerozuměla a zajímala jsem se, jaký má k tomu důvod nechtít dům a zahradu.

Vykradl vám někdo někdy dům?

A co má proti psům? Jeho odpověď byla, že má v plánu v budoucnu velmi často cestovat a že by mu velký dům se zahradou velmi překážel. A se zvířaty by mu to taky neprospělo. Musím říct, že jsme byla docela v šoku, protože když jsem se s přítelem seznámila, tak jsem si o něm myslela něco jiného. Dokonce si vybavuji, jak mi přítel říkal, že by se mu líbil bazén na zahradě. Takže jsem měla za to, že je jasné, že bude chtít velkou zahradu. Kde jinde by měl mít bazén? Před bytovkou? Škoda, že jsem na to nepřišla dříve nebo že jsem si o tom nepromluvili dříve, to bych si ušetřila trápení.