Společnosti

Nejstylovější kamenné obchody s pokojovkami v Praze

Trendem, který k nám už před časem došel zejména ze Skandinávie, je pěstování nejroztodivnějších pokojových rostlin. Bohužel se ale poměrně často stává, že si spolu s květinami z hobby marketu přineseme i nevítané škůdce, nebo zkrátka preferujeme rostlinu s příběhem, o kterou bylo před prodejem pečlivě postaráno. Obzvlášť v Praze se tak množí květinářství, která jsou zaměřena právě na pokojovky. Pár takových vám představíme v tomto článku.

sukulenty v květináči

Zahrada na stěnu

Půvabný světlý obchůdek na Albertově vás dostane už při příchodu širokým výběrem nejen zelených přátel, ale i obalů, florárií a potřebám k nim. Za dobrou cenu dostanete krásné pokojovky i s užitečnými informacemi. Květinářství se zaměřuje na vertikální zahrady – majitelé rádi zapojují květiny do interiéru různými způsoby, čerpají inspiraci i v zahraničí a propagují také pozitivní vliv rostlin na naše duševní zdraví. Podívejte se na e-shop, ale „tu svoji“ rostlinu si určitě běžte vybrat osobně.

Zahrada na niti

Ve Školské ulici na Novém městě vás čeká další malý zázrak. Je jím Zahrada na niti, z níž nadšení dýchá i na webových stránkách. Tam mimochodem najdete i blog nebo zajímavou akci „Rostlinná štafeta“, na které můžete povyměňovat svoje výpěstky. Pokud se vám líbí závěsná aerária nebo kokedamy, jste na správném místě. Majitelka obchodu propadla kokedamám, japonským závěsným koulím, když jednu dostala. Díky tomu následně vznikla celá myšlenka obchodu, který určitě stojí za to navštívit.
růžová rostlina

Kaktus

Květinářství na Břevnovské se neomezuje „pouze“ na kaktusy, jak by mohl název napovídat. Nabízí i řadu různých sukulentů a dalších pokojovek. Jedná se o novější obchod, proto některé kategorie na webovkách zatím nenajdete a pro informace zvolte spíš jejich facebookové stránky. Jedná se ale o další z řady příjemných obchodů, v nichž budete mít pocit, že majitelé dělají svoje řemeslo opravdu rádi. Navíc poměr cena a výkon je opět více než příjemný.