Produkty

Začínáme šít

Šití byla záliba spíše našich babiček a maminek, v současné době se však vrací do módy. Po maratonu šití roušek totiž spousta žen zjistila, že je šití vlastně baví a proč si nezkusit ušít něco do domácnosti, nebo pro děti, když už ten stroj doma máme. Na šití potřebujete jen pár základních věcí.

stehy

  1. Šicí stroj

Šicí stroj je základ. Sice můžete šít i v ruce ale je to zdlouhavé, nepraktické a také většinou ne zrovna reprezentativní a vzhledné. Takže pokud chcete opravdu něco ušít, pořiďte si šicí stroj. Klasický pro začátek, a pokud budete chtít šít třeba oblečení pro sebe a děti a budete chtít aby vypadalo opravdu profesionálně, pak budete potřebovat takzvaný overlockový šicí stroj. Šicí stroj si pokud možno kupte ve specializované prodejně, budete mít jistotu záručního servisu a také dostupných náhradních dílů i příslušenství. Šicí stroje se dají koupit i v některých řetězcích a mají jednu výhodu. Jsou levné a na domácí šití vám budou nejspíše stačit.

  1. Nitě a látky

Látky a nitě jsou další potřebnou věcí k šití. Nitě kupujte ty, které jsou určené pro šití na stroji. Pořiďte si na začátek pár základních barev a v případě potřeby si dokoupíte speciální, které se vám budou hodit k určité látce. Látky jsou různé. Základní rozdělení je na pevné a pružné. Pevné jsou většinou využívány na různé zástěry, košile, podsedáky, chňapky nebo třeba povlečení. Látky pružné většinou využíváme k šití oblečení. Látky samozřejmě koupíte v různých vzhledech, od těch dětských až po opravdu krásné a kvalitní vzory.

šicí stro

  1. Střihy

Pokud se chcete pustit do šití oblečení, budou se vám hodit střihy, které vytisknete a dle nich vystřihnete jednotlivé díly, které posléze sešijete k sobě. Střihy často obsahují i podrobné návody. Koupit je můžete v elektronické formě, nebo už vytištěné či je třeba koupit v časopise.