Produkty

Jablečný ocet pro krásu

Pokud chceme jablečný ocet využívat k detoxikaci organismu a jako „živou vodu“ pro pleť a vlasy, musíme si vybrat ten nejkvalitnější! Takový poznáme podle tmavší barvy a mírného zakalení. Bývají v něm i drobné usazeniny. Měl by absolvovat co nejméně úprav. Jen tak nepřichází o cenné látky, které má.

 krásné vlasy zapletené v copu

Elixír zdraví

Jedná se o vitamíny A, B, C a E. Dále pak obsah minerálních látek (hořčíku, draslíku, sodíku, křemíku, fosforu, vápníku a jiných), pektinů, kyseliny mléčné a kyseliny octové. Výroba probíhá tak, že z jablečné šťávy se nejdříve zkvašením získá mošt. Ten se nechá znovu zkvasit a vznikne jablečný ocet.

 zeleninový salát v miskách na stole

Jak působí uvnitř

Pokud užíváme jablečný ocet k detoxikaci, pomůže našemu organismu udržovat přirozené mírně zásadité prostředí. Tělo je pak odolnější a má mnohem více sil. Déle tento užitečný produkt přispívá ke snížení hladiny cukru v krvi, ke zdraví našeho srdce a cév. A čistí játra.

 

Na vlasy

Na naše tělo působí „jablečný elixír“ velmi pozitivně i při vnějším použití. Vlasům „opravuje“ keratinovou vrstvu (a netřepí se jim pak konečky), snižuje jejich maštění, tvorbu lupů a vypadávání. Dá se použít i místo šamponu a někteří lidé ho používají pravidelně. Ale pozor! Neměli by to praktikovat ti z nás, kteří mají citlivější pokožku. Jedná se o dost prospěšný, ale také dost kyselý produkt. Citlivějším řešením je používat ho ředěný na oplachy vlasů po umytí šamponem. Na hrnek vody dáváme jednu polévkovou lžíci octa.

 nádoba s octem a jablka na stole

Na kůži

Pokožce udržuje jablečný ocet vhodné pH. Když ho zředíme vodou (dva díly vody na jeden díl octa), získáme hydratační tonikum. To nanášíme na pleť ráno a večer. Vždy před tím, než použijeme krém. Pokožce celého těla udělá moc dobře koupel, do které přidáme šálek octa. Je velmi prospěšná zvlášť v případě, že to trochu přeženeme se sluněním. Regeneruje spálenou pokožku. Lze vytvořit také velmi zdravou vodu po holení. Stačí smíchat díl vody a díl octa. Dále se ocet dá v naředěném stavu užívat k léčbě akné a jizev a k odstranění nežádoucích barevných změn pokožky (stařecké skvrny).