Nezařazené

Ixtal

Region, který je proslulý ovládáním elementární magie. Býval jedním z prvních nezávislých regionů Runeterry, které se připojily k tzv. Shurimanské říši. Avšak kultura, která se nachází v Ixtalu je mnohem starší, než si kdokoliv může myslet. Dali naději novým kmenům, které se poté vytvářely. Šampioni přežili mnoho úskalí a použili divočinu a temnotu lesů jako své útočiště.
příroda a džungle
Nyní se pomocí magie region chrání před vetřelci a nepřáteli.
Šampioni, kteří se zde zrodili jsou Rengar, Nidalee, Zyra, Malphite, Neeko a nově objevená Quyana.
Malphite je masivní tvor, který se skládá z kamene a díky tomu má při boji mnohé výhody. Zrodil se ze srdce velkého konstruktéra z Ixtalu, známého jako Monolit. Pomocí své neobyčejné síly chránil a udržoval chaos na uzdě v neklidném světě.
Neeko má obdivuhodný dar. Může si vypůjčit vzhled kohokoliv, kdo je blízko ní. Nikdo si proto nemůže být jistý, zda se právě baví s pravou osobou – anebo s Neeko! Neeko je také velmi přátelská hlavně ke stvořením, které žijí v Runeterre.
Nidalee byla vychovaná v nejhlubších místech džungle. Je také mistrovským špehem a dokáže se podle libosti přeměnit do pumy, která umí rychleji běhat. Chránila svůj region před nepřáteli a vetřelci s pastmi a kopím, které nemine.
Rengar je lovec žijící v džungli, který sbírá trofeje. Doslovně žije ze zabíjení a hledání nebezpečných tvorů. Schová se do křoví nebo trávy a je pro své nepřátele neviditelný. Jeho nejhledanější kořistí je Kha’Zix. A proč? Protože tento šampion je důvodem, proč on nemá jedno oko.
Zyra, další záhadný šampion, který se narodil v tehdejší kouzelnické katastrofě. Celým svým srdcem je Zyra hněvem přírody posedlá, také se popisuje jako kříženec rostlin a člověka.
Plyšák poro
Posledním šampionem, který žije v Ixtalu je Quyana. Je nebezpečná a nosí s sebou kovové kolo, kterým dokáže zabíjet. Ovládá i elementární magii, jako všichni šampioni. Quyana poslouchá Zemi a splní každý její úkol.
Znáte je všechny?