Domov

Bydlení v mobilním domě

Vlastní bydlení

Bydlet u rodičů jistě nechcete do nekonečna, takže je potřeba najít si něco vlastního. Pár let v práci po dokončení školy nemá většina lidí na něco vlastního dostatek peněz, a proto jdou cestou nájmu. V něm však platíme majiteli každý měsíc dost vysokou částku a nemovitost nebo její část nebude nikdy naše. Proto lidé často začínají uvažovat o něčem vlastním. Potíž jsou zase finance, protože takový rodinný dům stojí několik milionů a dnes nemusíme ani dosáhnout na hypotéku.

dům na kolech

Když se nám to povede, tak běžný člověk musí splácet do poměrně vysokého věku. Východiskem z této situace můžou být mobilní domy. Někdo jim moc nedůvěřuje, ovšem nyní dosahují skvělého komfortu a poskytují skoro to, co dům s pevnými základy. Mobilita jim však zůstává, protože je jednotlivé části jde rozmontovat a na jiném místě zase smontovat dohromady. Dají se napojit na běžné inženýrské sítě, a proto poskytnou vše potřebné.

Dům na přání

Jestliže chcete jít cestou nejnižší ceny, tak řešením je použitý mobilní dům. Je potřeba počítat s tím, že už jej někdo požíval a těžko se dožijí třeba více než 100 let jako dům z cihel. Když jej kupujete, tak si dávejte pozor, jestli je vhodný pro celoroční bydlení, abyste v zimě neutratili spoustu peněz za vytápění. Klidně takový domek můžeme požívat třeba k rekreaci na pozemku, který jsme koupili jako zahradu a podobně. Dále tu máme nové mobilní domy.

moderní bydlení

U nich máme volnější ruku, protože můžeme mezi určitými věcmi vybírat. Není problém i výroba mobilních domů na míru, akorát to bude stát o něco více. I tak se dostanete na mnohem nižší částku než za obyčejné bydlení. Pro mladé lid to proto může být ideální volba i k trvalému bydlení. Nejsou potřebné kolaudace a podobné záležitosti, takže i co se týče stavebního úřadu je to dost snazší. Jenom je potřeba myslet na to, že mobilní dům nemá své vlastní číslo, takže zde nemůžeme mít hlášeny trvalý pobyt.