Produkty

Bezobalový šampón: šampuk

V poslední době se stále více řeší ekologická stránka drogerie, není tedy žádným překvapením, že péče o vlasy je jedním z hlavních témat. Vývojáři přišli na trh s šampónem v podobně tuhého „puku“, který se od klasického mýdla (popřípadě mýdlového šampónu) liší tím, že obsahuje mycí tenzidy a udržuje Vaše vlasy v parádní kondici, a to bez zbytečné zátěže chemických prostředků, které vlasy při dlouhodobém užívání spíše ničí. A jak tvar napovídá, začali mu říkat šampuk.
Konec plastovým dózám

Stejně jako klasické šampóny jsou i tito malý pomocníci na veškeré druhy vlasů: od krotitelů divokých vln, přes objem dodávající siláky, až po bojovníky s roztřepenými konečky. Problematická pokožka hlavy pro ně není problém. A pro koho by to bylo málo, tak se dají sehnat i šampuky s kondicionérem v jednom. Případně, když zabrouzdáte hloub do světa tuhých přípravků na vlasy, objevíte i tuhý kondicionér sám o sobě. Co se vůní týče, tak si na své přijde snad každý. Najdeme je ovocné, květinové, medové a třeba i s mořskou solí. Pro toho, kdo rád vybírá očima se najdou načančané puky třeba se sušenou růžičkou navrchu.
Šampuky jsou tvořeny z přírodních surovin, bez zbytečné chemie, nežádoucích silikonů a vlasy zatěžujících látek. Díky tomu jsou velmi šetrné k přírodě a nepáchají neplechu ani v odpadních vodách. Jejich největší ekologický přínos je ale v tom, že nejsou baleny, na rozdíl od klasických šampónů, v plastových dózách. Většinou je dostanete maximálně v decentním papírovém pytlíčku. V obchodech čistě zaměřených na zmenšení množství obalového materiálu Vám je ale klidně zabalí jen do starých novin a nabídnou vám k nim plechovou cestovní krabičku.
Tuhé šampóny
Jejich výhodou je též skladnost, hlavně když jste cestovatel, protože koho stále baví přelévat šampóny do malých flaštiček, které Vám po cestě k moři vytečou do kosmetické tašky? Nebo snad v horším případě převážet celé velké plastové obaly. I když je „šamponový puk“ na první pohled malý, má v sobě sílu za dva a vydrží mnohem déle, než byste čekali.