Životní styl

Zdravý životní styl neznamená dieta

Mnoho lidí si pod pojmem „zdravý životní styl“ představí stravu skládající se pouze z ovoce a zeleniny a hodiny vydřené v posilovně. Dávno tomu však takto není. Je důležité poznamenat, že pokud chcete zdravě žít, nejedná se o dietu, nýbrž o udržitelnou formu žití. Za zdravého člověka je tak považován ten, který má nejen tělo, ale i mysl ve skvělé kondici po dlouhé časové období. Jak toho tedy docílit?
znuděná dívka
Strava
Pokud chcete svou váhu trochu zredukovat, nemusíte se nutně pouštět do nesmyslných diet, které byste vydrželi maximálně pár týdnů. Jako rozumnější tedy působí zakomponovat do svého života pár zdravých stravovacích návyků.
Při hubnutí je klíčový kalorický deficit. Kalorický deficit znamená, že nepřekračujete svůj ideální denní příjem kalorií. Pokud budete v kalorickém nadbytku, budete přibírat. Pro dosažení tohoto cíle si však nemusíte nutně začít počítat každou kalorii. Stačí, když budete jíst intuitivně – neboli tehdy, když jste opravdu hladoví, a budete znát velikost svých porcí. Ty se liší v závislosti na denní aktivitě, vaší výšce, váze a zdravotním stavu. Je jasné, že 20letý svalnatý mládenec nebude jíst stejně jako 80letá stařenka.
Dalším důležitým bodem je hlídat si, co v přijatých kaloriích máte. Zde mám na mysli cukry, tuky a bílkoviny. Byl by totiž dost velký rozdíl, kdybyste namísto celistvých plnohodnotných potravin splnili svůj kalorický deficit několika tyčinkami Mars. Příjem energie by sice byl stejný, nicméně vaše tělo by vám za toto asi nepoděkovalo.
Samotnou kapitolou je potom pitný režim. Mnoho lidí má problém s jeho dodržováním, ale věřte, že pokud byste navýšili příjem tekutin aspoň o 2 sklenice denně, okamžitě byste pocítili rozdíl.
Sport
Co se týče sportu, je důležité si vybrat takový, který sedí právě vám. A že ten výběr máte opravdu velký. Kardiovaskulární cvičení jsou skvělá pro zlepšení zdraví srdce a vybudování kondice, silová cvičení krásně tvarují tělo a relaxační formy cvičení jsou perfektní pro odreagování se.
váha a krejčovský metr
Mysl
A konečně se dostáváme i k mysli, která je skutečně důležitá. Tvoří hlavní zásadu zdravého životního stylu. Skrze vaši mysl musíte mít vztah ke svému tělu, musí vás nové stravovací návyky bavit, naplňovat, měli byste z nich cítit radost.
 
Zdravý životní styl pro každého znamená něco jiného, pointa je však stále stejná. Zdravě žít znamená schopnost udržet si zdravé návyky nejlépe po celý zbytek života a poddat se jim, protože vás baví. Musíte tak trochu hledat, než najdete to, co sedí právě vám.