Internet

Speciální vychytávky nejoblíbenějších sociálních sítí

  1. Messenger

Možnost využití na počítači
Pokud raději píšete na PC a do vyhledavače si zadáte messenger.com, nemusíte se rozčilovat s psaním dlouhých zpráv na vašem telefonu, které občas trvá věčnost.
Asistent
Potřebujete získat informace co nejrychlejším způsobem? Zkuste napsat třeba The Gym Chatbotu,     který slouží jako váš trenér v posilovně, nebo Lenia, která nahrazuje lékaře.
Konverzace jako šifra
Pokud jsou vaše zprávy tajné a nechcete, aby o nich někdo věděl, lze přejít do ,,Možnosti zpráv“, kde naleznete funkci ,,Přejít na tajnou konverzaci“. Zprávy tak probíhají pouze mezi těmito dvěma zařízeními. Zprávy ale poté zmizí, dokonce můžete nastavit, po kolika vteřinách zobrazení je daná osoba již neuvidí.sociální média.jpg

  1. Instagram

Nahrání poslední fotografie
Vyfotili jste fotografii a rozhodli se, že ji nahrajete na Instagram? Abyste ušetřili čas, podržte ikonu fotografie, kterou používáte normálně pro nahrávání fotek z galerie, a automaticky se tak fotka přidá bez jakéhokoliv hledání.
Označení v příspěvku
Opili jste se, nebo usnuli v autobuse a váš kamarád nechce fotografii, na které jste označeni smazat ze svého profilu? Nemusíte ho přemlouvat, stačí najet na daný post, kliknout v pravém horním rohu na tři tečky, rozkliknout ,,Možnosti fotek“ a dát ,,Skrýt na mém profilu“.
Jestliže nechcete být v příspěvku vůbec označeni, klikněte na ,,Další informace“ a zvolte ,,Odebrat mě z fotky“.
Také je tu nabídka ručního schvalování, tudíž budete tázáni, zda chcete být v příspěvku označení. Přejděte do příspěvků, kde jste označeni, v pravém horním rohu klikněte na tři tečky, ,,Možnosti označování“ a ,,Přidat ručně“.aplikace.jpg

  1. WhatsApp

Neviditelný
Máte problém s tím, že často přečtete zprávu a zapomenete, nebo zrovna nemáte čas odepsat a bojíte se toho, že vás kamarád bude podezírat z ignorování? Použijte funkci v nastavení, která je pod složkou ,,Účet“, následně ,,Soukromí“, kde najdete ,,Oznámení o přečtení“, které jen vypnete, a nikdo nebude vědět, že jste si zprávu přečetli. Háček je ale v tom, že ani vy neuvidíte zobrazení zpráv, které jste poslali ostatním. Pokud máte založenou skupinu, zde toto kouzlo nefunguje.
Pro ještě větší mazanost zrušte ,,Naposledy viděn“, které zobrazuje čas, kdy jste byli naposledy online. To uděláte tak, že opět přejdete do ,,Nastavení“, ,,Účet“, ,,Soukromí“,  poté ,,Naposledy viděn“ a zvolíte možnost ,,Nikdo“. Platí ale znovu, že ani vy nebudete moci vidět poslední aktivitu vašich kontaktů.
Emojis
Určitě jste propadli trendu psaní smajlíků. Pokud ale nemůžete v té spoustě najít toho, kterého zrovna hledáte, je tu řešení. Když zvolíte ikonu emoji, v levém dolním rohu je lupa, na kterou stačí kliknout, zadat klíčové slovo (například lol), ke kterému bude přirazeno několik emotikonů, ze kterých si můžete vybrat.
Pro zapomnětlivce
Zobrazíte si zprávu, ale zapomenete v rychlosti odpovědět. Aby se vám to už příště nestalo, posuňte zprávu doprava a zvolte ,,Nepřečteno“, což vytvoří modrý puntík na ikoně WhatsAppu, a vy tak budete vědět, že máte za úkol odepsat.