Dovolená

Kdy je nejvhodnější jet na dovolenou

Dovolená je něco, na co se většina z nás těší prakticky celý rok. Obvykle si ji vybíráme po týdnu či dvou. A mnoho z nás ji plánuje strávit v zahraničí.

 

To je pochopitelné, koneckonců tak uvidíme věci, které u nás nenajdeme. Odneseme si spoustu nových zážitků a dokonale se odreagujeme. Avšak aby to fungovalo, je potřeba vybrat správný termín, kdy odjedeme.

 

Samozřejmě zdaleka ne vždy máme v tomto případě volnost. Mnohdy jsme vázáni tím, že si například v zaměstnání nemůžeme vybrat volno, kdy se nám zachce, neboť se bude konat například audit či jiná důležitá událost, která vyžaduje naši přítomnost. Pokud navíc máme děti, obvykle chceme odjet v době, kdy mají prázdniny a nezmeškají tak zbytečně školní docházku.

 

dovolená u moře

 

Pokud však máme tu možnost, je dobré si alespoň přibližně naplánovat, ve kterém období pojedeme. To je samozřejmě odvislé také od naší cílové destinace.

 

Například na dovolenou na horách, spojená s lyžováním, je rozhodně lepší v odjet zimě. V létě je naopak vhodný termín pro vysokohorskou turistiku, neboť s výjimkou těch nejvyšších vrcholů sníh nepotkáme.

 

fotografie z dovolené

 

Je však pravdou, že mnohem oblíbenější jsou dovolené u moře, nejlépe v některém z jižních států. A ty máme spojeny s létem. Je také fakt, že právě v tuto dobu je zdaleka nejtepleji, což samozřejmě také znamená nejteplejší vodu. Avšak v některých zemích se mohou teploty v tomto období vyšplhat až ke čtyřiceti či dokonce padesáti stupňům Celsia. Je tedy na našem zvážení, zda právě to chceme.

 

Navíc musíme počítat s tím, že během klasické sezóny, tedy v letních měsících, budou střediska doslova přeplněna. To znamená pro nás hlavu na hlavě a prakticky boj o lehátka či o místo na pláži. To není něco, co by chtěl každý z nás podstupovat.

 

Je tedy jasné, že se rozhodně vyplatí zvážit, kdy na dovolenou odjet. Věřte, že to má velký vliv na to, jak moc si ji užijete. A je jasné, že to chceme co nejvíce.