Výrobky

Jsou dnešní výrobky nekvalitní?

V dnešní době se dost často probírá jak kvalita potravin, tak i kvalita různých výrobků. Kvalita potravin je v dnešní době více než otřesná, protože co dokáží některé obchody prodat a výrobci vyrobit za takovou cenu je pro mě až neuvěřitelné.

Skříň v pokoji

Dnes se vyrábí výrobky, které někdy nevydrží ani převoz z výroby do obchodu. Cestou se tato věc rozpadne anebo rozbije tak, že je neprodejná. Opravdu nepochopím, proč se vyrábí motyčky, se kterými stačí 3x kopnout do kamene a oni se nám srolují do ruličky a jsou naprosto nepoužitelné, proč se vyrábí kotvící materiály, které neunesou ani malinký obrázek. Žaluzie i okna, které jsme si dříve 1x zakoupily a vydrželi prakticky bez poruchy do dnes, případně se dali snadno opravit, už také nevydrží a už po roce jsou na nich zřejmé známky opotřebení. Každý z nás to asi zná, kvalita je to taková, že máme kladivo na ozdobu, sporák na koukání, myčku, pračku a sušičku na zabírání prostoru, skříň, kterou nemůžeme otevřít, protože by nám dvířka zůstali v ruce, vysavač, co nevysává, mixér, co nic nerozmixuje, utěrky, co nikdy nic nenasají a postel na kterou si nemůžeme lehnout, protože kdybychom si na ni lehli tak to nožičky nevydrží, prasknou a mi skončíme ležet na zemi.

Většina výrobců to dělá jen z jednoho prostého důvodu. Protože má zaměstnance a musí je z něčeho platit, proto potřebují také něco prodat. Kdyby nic neprodali, museli by zaměstnance propustit. Když bychom měli všude výrobky, které by nám vydrželi celý život, tak by firmy nic nevydělali a poté by zkrachovali a lidé by byli bez práce. Z tohoto důvodu se výrobky dělají v horší kvalitě, abychom si museli pořád kupovat nový, který se nám po čase opět rozbijí.
Motyka, kolečko

Velkým nešvarem je dnes také to, že se výrobek rozbije pár dní po skončení záruky. To vždy všechny akorát neskutečně naštve, protože ještě před týdnem bychom ho mohli reklamovat ale dnes už ne. Někdo to sice zkusí, ale mají to tak pojištěné, že se automaticky tyto reklamace zamítají. Tato věc by se měla novým pravidlem EU zakázat tak uvidíme, jestli to tak bude dále, a jestli se kvalita výrobků zlepší nebo zhorší.