Elektro

Jak jednoduše vybrat ten nejvhodnější fotoaparát přímo pro Vás?

Dnešní doba nabízí široký sortiment veškerých technologií a foťáky na tom nejsou jinak. Existuje různých firem, které se jejich výrobou zabývají. A vybrat si ten nejlepší z nich se může zdát jako velmi složitý proces.
Před půl rokem jsem si vybírala novou hračku na fotografování a pomohly mi následující aspekty:starý foťák.jpg
Co vlastně chci?
Základní věcí, kterou si musíte rozmyslet, než se vůbec začnete rozhlížet po nové technice je, zda potřebujete zdrcadlovku nebo postačí kompakt. Pro náročné uživatele určitě doporučuji volit větší fotoaparát s výměnným objektivem.
Co bude mým objektem?
Je jedna ze základních otázek, které byste si měli položit. Budu zachycovat snímky krajiny, lidí nebo produktů? Od toho se bude odvíjet koupě objektivu. Každá čočka má jinou ohniskovou vzdálenost a každá je určena pro jiné potřeby. Pokud si kupujete zrcadlovku, je dobré mít univerzální objektiv 18-55 mm. Hodí se jak na portréty, tak na produkty. Pokud se ale budete orientovat na jednu věc, tak je lepší dokoupit objektivy další. Například 50 mm je vhodný na focení portrétů. Dokáže rozmazat pozadí a perfektně zaostřit objekt.čočka na ruce.jpg
Jaká značka je mi sympatická?
Upřednostňujete Canon nebo Nikon? Chcete úplně odlišnou značku? Doporučuji si o každém výrobci něco přečíst a vybrat si tu, která je Vám nejblíž. Určitě není potřeba vybírat pouze mezi těmito firmami, na trhu je mnoho dalších a kvalitních.
Cena
Pro mnoho lidí je cena nejdůležitějším aspektem. Nyní už seženete i levné kompakty se skvělou kvalitou. Neznamená, že to nejdražší je nejlepší.
Recenze
Čtěte recenze. Ptejte se lidí, kteří fotografování rozumí. Je to ta nejlepší cesta, jak poznat nedostatky ještě dříve, než foťák zakoupíte. Nejlepší by bylo jej vyzkoušet, ale bohužel taková možnost tady není. Což je škoda, protože fotoaparát není zrovna nejmenší investice.