Domov

Čistou vodu si přeje každý

Jestliže máte krásný nový bazén a v něm jiskřivou azurovou vodu, tak si jistě přejete, aby to tak zůstalo co nejdéle či pokud možno navždy. Ovšem jak už to v životě bývá, tak nic není zadarmo. A to samozřejmě neznamená, že za čistotu vody ve vaší nádrži budete platit jako mourovatí, ale znamená to, že pro tento stav budete muset něco udělat, tedy alespoň v případě, že si nepřejete, aby se vaše krásná čistá nádrž brzy podobala rybníku s brčálem. Dojít k takovému stavu není naopak nic těžkého ani složitého, stačí ponechat vodu v nádrži přirozeným procesům a brzy máte z bazénu zelenou polévku s řasami.

moderní klobouk

A každý ji může mít

Ovšem zpět k tématu. Pokud tedy toužíte po té nejčistší blýskavé vodní hladině, tak se rozhodně neobejdete bez chemie do bazénu. Tak k už to zkrátka s bazény chodí – nejsou to žádná přírodní jezírka s nastolenými přírodními procesy, a tak zde neprobíhá žádné samočištění, o to se musíme postarat my sami. Naštěstí to vůbec není tak složité, jak by to třeba na první pohled mohlo vypadat, a i úplný začátečník se brzy naučí několik zaručených fíglů, jak udržet svou nádrž čistou, bez zákalu a bez řas a jiného znečištění.

tyrkysová textura

Stačí pár spolehlivých pomocníků

Jisté je, že se při údržbě své nádrže rozhodně neobejdete bez několika spolehlivých pomocníků, kteří se postarají o vše podstatné. A pokud nemáte v rodině žádné alergiky, pak pravděpodobně v údržbě vaší bazénové vody bude hrát prim chlór nebo přesněji chlorové přípravky. Těch existuje hned několik druhů – vybírat můžete mezi tabletami (pomalu i rychle rozpustnými), granuláty a tekutými přípravky. A záleží jen na vás, co vám bude více vyhovovat. Nicméně dále se neobejdete rovněž bez bazénového vysavače, kartáče či stěrky na bazénové stěny, plováku, no a samozřejmě bez kvalitní filtrace, která tvoří samotné srdce bazénového čisticího procesu, a na které váš úspěch záleží.