Produkty

Čím se vyznačuje moderní technologie tekutých tapet

Jakými vlastnostmi se vyznačují tekuté tapety?

Izolační hmota – i když jsou tekuté tapety prodyšné, zabraňují úniku tepla z místnosti, což je typické např. pro klasické cihlové zdivo. Je to svým způsobem izolační vrstva, podobně jako zvenčí na fasádě polystyren. Díky tomu ještě možná ušetříte za vytápění.

obývací pokoj

Snižují hluk – izolace se netýká jen tepla, ale i hluku. Ten je dnes velkou hrozbou, podporuje výskyt chronického stresu a s tím spojené civilizační nemoci. Snížit hladinu hluku lze mnoha způsoby a tekuté tapety v tomto procesu mohou být rovněž nápomocné.

Nevadí jim vlhkost – aplikovat je můžete i do kuchyní

Tepelná roztažnost – nanesená vrstva vzorníku tekutých tapet je pružná a dobře se přizpůsobí okolním podmínkám změny teplot v místnostech. Nemělo by docházet k popraskání materiálu ani po dlouhé době užívání.

Dlouhá životnost – odhaduje se, že si své původní vlastnosti uchová po dobu až dvou desítek let.

zařízený poko

Nejsou vidět spoje – když si vyberete krásnou papírovou tapetu na stěnu v rolích, museli byste být až extrémně pečliví, abyste jednotlivé pruhy nalepili přesně na sebe. A když je někde vidět spoj, a to může jít o pouhé desetiny milimetru, nebude to zkrátka ono. U tekutých tapet žádné spoje neexistují, ty se nanáší v souvislé vrstvě podobně, jako štuk.

Zakrývají nerovnosti – značná výhoda hlavně u křivých zdí, prasklin, otvorů, důlků ve zdi, prohlubní a všech dalších nerovností. Snadno takové nevzhledné jevy zamaskujete.

Zdravotní nezávadnost – bez problémů je můžete využít i v dětském pokoji, obsahují totiž jen celulózu, hedvábí a bavlnu bez syntetických příměsí.

Velký výběr barev a vzorů – můžete si s nimi doslova hrát, tvořit, potahovat rovné stěny, podhledy, výklenky, oblouky, křivky. Chce to jen zjistit potřebný grif, jak materiál nanášet, aby byl co nejvíce homogenní.