Produkty

Mýty a báje o hraní her

Kdo je šíří, tak v životě asi žádnou hru nehrál. Bohužel, často se dávají příklady her, které jsou spíše pro starší, ovšem rodiče, kteří tyto hry kupují, to ignorují, hlavně aby ten jejich hošánek zavřel konečně svá ústa na pár hodin. Potom se rodí nejrůznější reportáže na různých zpravodajských stokách jako jsou některé české soukromé televize a jejich hlavní zprávy.

My se dnes podíváme na ty nejrozšířenější a naprosto neopodstatněné.

playstation-1845880_640

  1. Hry probouzí v dětech násilí a agresi

Už jen to, že se vaše dítě dostane ke hrám, které jsou určeny pro osmnáct let a výše, tak je něco špatně. Ale spíše u vás. Zároveň pokud nekontrolujete, za co vaše dítě utrácí peníze a které hry si kupuje, tak je taky něco špatně – ale u vás. Ne ani tak u vašich dětí, ale u vás jako rodičů či prarodičů. Navíc, hry nevzbouzejí v dětech nějakou agresi, kterou si pak vybíjejí vůči svým vrstevníkům nebo nenutí je páchat zločiny a genocidu. Pakliže váš synáček či dceruška má vlohy pro to být ve večerním „Policie pátrá“, tak je měli už dříve. Jediné, co mohou hry u takovýchto jedinců učinit, je to, že prohloubí už probíhající problém, který není řešen ze strany rodičů.

woman-1845517_640

  1. Závislost na hrách je ihned

Závislost na hrách či internetu obecně tu je. Je to ovšem dáno výchovou, nedostatkem zájmu ze strany rodičů a odstrčením ze sociálních kruhů. Pokud by si dítě mohlo vybrat, vždycky bude raději hrát s někým, než samo. Pokud je raději samo, tak je tu nějaký problém a selhání rodičů, které nemůžete zamaskovat hrou.

  1. Religiózní mýty

Koluje bezpočet náboženských příruček pro rodiče a jejich děti, existují nejrůznější náboženští cenzoři a hodnotitelé her a podobně. Ne, hraní her z vašeho dítěte neudělá satanáše, ale uděláte to z něj vy, rodičové.

Zkrátka by šlo tento článek i další neuvedené mýty shrnout do jednoho – buďto je vada někde v rodičích a ti za to nechtějí převzít odpovědnost, nebo je vada v dětech, za které rodiče nechtějí převzít odpovědnost. Tak se toho nebojte, pokud máte všech pět pohromadě a o své děti se i zajímáte, nejen pečujete, a kupte skvělý dárek jako přenosná herní konzole. A můžete si zahrát spolu.