Produkty

K čemu potřebujeme chlor shock

Zní to docela drsně – chlor šok. Bez tohoto přípravku bychom však stěží mohli provozovat koupání v bazénech. Voda je totiž natolik ideální prostředí pro rozmnožování různých drobných živočichů a řas, že již během několika dnů ponechané vody bez jakéhokoli zásahu bychom při pohledu pod mikroskopem doslova žasli.

skok do bazénu

V přírodě jsou sice mnohé vodní rezervoáry podrobeny potravnímu řetězci a říká se tomu „samočisticí schopnost“, ale málokdy lze tímto způsobem docílit opravdu průzračně čisté tekutiny. Koupání v zakalené vodě také není příliš lákavé a obvykle se takovým rezervoárům intuitivně vyhýbáme. Zvláště, jsou-li v nich rozmnoženy sinice, což bohužel bývá velice často.

Kdy tento přípravek nasadit

Příprava nádrže do provozu po zazimování – dlouhé období zimy, kdy není bazén v provozu, ačkoli bylo zazimování provedeno důkladně a ve správném postupu, přece jen vyžaduje větší pozornost z hlediska hygieny. Tímto způsobem ošetřená voda je pak zárukou správného nastartování letní koupací sezony.

venkovní bazén

Nárazové čištění v případě náhlého znečištění – po dlouhodobějším výpadku elektřiny a tím pádem bazénové filtrace, nebo při zvýšené prašnosti vlivem silnějšího větru a spadu organických nečistot (pyl, traviny, hmyz), v blízkosti chemicky hnojených polí nebo průmyslových objektů, které znečišťují ovzduší, v městské aglomeraci se zvýšeným obsahem oxidu dusíku např. z automobilového provozu – to vše jsou vlivy, které křišťálově se lesknoucí hladinu mohou proměnit v nevzhlednou jímku.

Výměna větší části vody – i v těchto případech je nutné sáhnout po úpravě chlor shockem https://www.chlorito.cz/chlor-sok, je to z toho důvodu, že voda, která putuje vodovodním řadem, s sebou stahuje některé nečistoty usazené v potrubí. To samé platí i u studní, kde se rovněž vyskytují různé chemické sloučeniny, které by mohly být živnou půdou pro různé mikroorganismy.