Www

Jaké mají sociální sítě výhody oproti blogům

Zvláště mladí lidé tráví valnou část dne na internetu. Často jej také využívají k sebeprezentaci. To ovšem není žádná novinka – jedná se o trend, který začal již před mnoha lety. V dnešní době se však značně zintenzivnil, především díky sociálním sítím. Před jejich nástupem si uživatelé často zakládali osobní webové stránky, obvykle nazývané blogy. Ty byly populární především mezi mladými. Jejich popularita se měřila pomocí návštěvnosti, kterou chtěl každý mít co největší. Avšak to nebylo ani zdaleka tak jednoduché. Navíc, pokud jste chtěli vysokou návštěvnost udržet, bylo nutné jej pravidelně aktualizovat a přidávat nové příspěvky. A to často nebylo tak jednoduché, neboť po čase došly nápady, o čem psát. Proto bylo jen málo z nich skutečně populárních.

 

logo Facebooku

 

Problém byl také v tom, že jej bylo nutné propagovat – koneckonců, pokud potenciální čtenář o vašem blogu nevěděl, nemohl jej ani navštívit. A to byla další věc, která dělala mnohým uživatelům problémy, a kterou se snažili řešit nejrůznějšími způsoby. S příchodem sociálních sítí se pak mnoho věcí změnilo. Především to byl fakt, že nyní již nebylo nutné, aby čtenáři váš web sami navštěvovali. Pokud je máte v přátelích, zobrazí se jim vaše příspěvky automaticky. Nevadí tedy, pokud delší dobu žádný nepřidáte.

 

příklad typického blogu

 

Samozřejmě nelze pominout ani to, že jsou mnohem jednodušší na používání. Navíc umožňují také sdílení obrázků či příspěvků jiných uživatelů. Pokud se nám tedy nějaký líbí, můžeme jej sdílet bez toho, aniž bychom se museli bát, zda to původnímu autorovi bude vadit – jeho jméno se tam zobrazí také.

 

Obě služby jsou samozřejmě zadarmo, alespoň ve své základní podobě. Obě to kompenzují tím, že zobrazují i nejrůznější reklamy, kterých se nelze zbavit. Problém blogů je pak ten, že jsou umístěny přímo na vašem webu, a často mohou působit dost rušivě. Je tedy jasné, proč dnes sociální sítě dominují. A je velmi pravděpodobné, že tomu tak bude i nadále.