Produkty

Co je to bubble tea?

Bubble tea. Jestli jste tento název za poslední roky neslyšeli, tak jste pravděpodobně žili někde v jeskyni. Tento nápoj je totiž oblíbený napříč celým světem a jeho velká oblíbenost je i u nás, v České republice. O tom svědčí i fakt, že dnes snad v každém městě najdete pobočku určitých řetězců, které nabízí bubble tea. Nápoj se stal oblíbený především u mladší generace a často můžete vidět mladé dívky, jak si kelímky s tímto nápojem fotí s radostí na své sociální sítě.

bubble tea

Odkud se bubble tea vlastně vzal? Byl vynalezen v 80. letech v 20. století v Tchaj-wanu. Od té doby se rozšířil do celé Asie a později do celého světa. Bubble tea je vlastně nápoj tvořený čajem, který se smíchá s dalšími přísadami, jako je ovoce, tapiokové kuličky a podobně. Vedle klasické verze bubble tea začali vznikat i další varianty, kdy se přidává mléka, smetana, zmrzlina, rostlinná mléka přidávají se další příchutě, jako je třeba čokoláda, karamel nebo bylinky jako levandule.

Čajový základ se používá různý. Někdo má v oblibě používat černý čaj, někdo jiný zelený čaj, jiní zase jasmínový čaj. Do těchto čajů se míchají ovocné příchutě, které čaj dochucují a zároveň mu dodávají více sladkou chuť. V Tchaj-wanu, odkud bubble tea pochází, je nejpopulárnější verzí mléčný čaj s přidanou tapiokou. Tapioka je obecně nejvyužívanější „doplněk“ při výrobě bubble tea.

bubble tea

Co je na bubble tea tak skvělé? Jednak je to neobvyklá a vynikající chuť. V létě se jedná o maximálně osvěžující nápoj. Navíc, jeho pití může být docela zážitek, jelikož při pití nikdy nevíte, co vám brčkem projde. Jestli pouze tekutina, nebo se k tomu přidá tapioková kulička, kousek ovoce nebo želé, které máte v čaji zamíchané. I z toho důvodu se bubble tea vždy servíruje s brčky o velkém průměru, jelikož klasickým brčkem ho není možné pít z důvodu velkých kousků na dně.