Posted on: 26. 1. 2020 Posted by: Comments: 0

Premiéra muzikálu Elefantazie

Kdo rád chodí do divadla, měl by na seznam představeních, které chce shlédnout určitě zařadit původní český muzikál, který dává divákům nahlédnout do světa panoptika lidských kuriozit. Na první únorovou sobotu připravuje divadlo ABC premiéru muzikálu Elefantazie. Diváci se tak mohou přenést do poloviny osmdesátých let 19. století, do doby viktoriánské Anglie.

diváci v hledišti

Jak uvedl režisér Městských divadel pražských David Drábek: „Chceme se směle popasovat s londýnskými muzikály. Ale to hlavní je filozofie Sloního muže Josepha Merricka, tedy radostné a láskyplné přitakání životu navzdory utrpení. Být druhým posilou a majákem ve tmě“. Právě sloní muž byl ve své době oblíbenou a navštěvovanou kuriozitou místního obludária.

Nezůstane ovšem pouze u příběhu Sloního muže. Jak prozrazuje dramaturgyně muzikálu Jana Slouková. „Londýnem se tak toulá třeba i mladý student práv Móhandás Gándhí a temný přízrak Jack Rozparovač je blíž, než by se mohlo zdát. Základní poselství, téma odvahy dokonalých duší v nedokonalých tělech, nám přesto zůstává.“ V představení se také objeví například siamské sestry Blažkovy, vousatá žena Samira, trojnohý muž Clarence a mnoho dalších.

V hlavních rolích se v novém muzikálu představí vedle Tomáše Havlínka i Tomáš Klus, který se již delší dobu držel mimo hereckou scénu. Jak sám říká, nejprve byl z návratu do divadla trochu nervózní, ale setkal se zde se skvělými kolegy, kteří muzikálem žijí a ze spolupráce je nadšený. V dalších rolích uvidíte Danielu Kolářovou, Hanu Doulovou, Zdeňka Piškulu, Petra Konáše a mnoho dalších.
divadelní představení

První premiéra proběhne v sobotu 1. února 2020, dále pak diváci mohou zavítat do divadla na nejbližší reprízy, které se uskuteční ve středu 5. 2., středu 12. 2 nebo pátek 28. 2. 2020.

Pokud tedy na únor nemáte ještě žádné plány, můžete se třeba vydat do divadla právě na toto představení s fascinujícím fantazy příběhem.

Categories: